O PROJEKCIE

W szczególnym roku dla Polski przywróćmy wspólnie pamięć o polskich leśnikach i ich wkładzie w walkę o niepodległość Polski ! Zasługują na to !

Leśnicy w służbie Rzeczypospolitej

BIBLIOTEKA BIOGRAFICZNA LEŚNIKÓW POLSKICH

Z przyjemnością informujemy iż w pierwszych dniach lipca 2019 r zakończyliśmy prace nad pierwszym etapem projektu indeksu biograficznego Leśników Polskich walczących o Niepodległość, obejmującego biogramy leśników z terenów Pomorza. Przy wsparciu Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu oraz Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku a także Archiwum i Muzeum Pomorskiego Armii Krajowej im gen.  Elżbiety Zawackiej w Toruniu opracowaliśmy 250 biogramów zasłużonych leśników polskich wraz z digitalizacją materiałów z archiwów prywatnych, zakładowych i państwowych.

Nasza baza podzielona jest na dwie części: BIOGRAMY ROZSZERZONE, zawierające szersze informacje faktograficzne i biograficzne, wzbogacone wielokrotnie archiwalnym materiałem ikonograficznym oraz NOTKI BIOGRAFICZNE, zawierające podstawowe informacje o opisywanej osobie. W wielu przypadkach dostępny jest jedynie śladowy materiał archiwalny zawierający podstawowe dane, uważamy jednak iż takie osoby również powinny być wspomniane i upamiętnione w ramach naszego projektu. Jednocześnie zachęcamy wszystkich zainteresowanych a także posiadających informacje mogące wzbogacić opracowane przez nas biogramy (w szczególności zaś notki biograficzne) do kontaktu z koordynatorami projektu.